Beeld & Geluid maakt zalen én evenementen toegankelijk met Soundshape 1 Pro van Speaksee
Speaksee, pionier op het gebied van real-time ondertiteling en vertaling, presenteert met trots Beeld & Geluid als nieuwe partner in het Soundshape ambassadeursprogramma. Beeld & Geluid installeert de innovatieve Soundshape 1 Pro in álle zalen van haar locatie in Hilversum. Daarmee worden voortaan alle evenementen bij Beeld & Geluid toegankelijk voor doven, slechthorenden en anderstaligen.
Beeld & Geluid is dé plek waar media samenkomen; in het kleurrijke Mediamuseum, in het immense archief, online of op locatie. Alle vormen van Nederlands media-erfgoed worden hier bewaard, van radio- en televisieprogramma’s tot videogames, en van muziek en podcasts tot politieke prenten en foto’s.
De samenwerking met Speaksee past perfect bij de missie van Beeld & Geluid: het media-erfgoed levend houden en media toegankelijk maken voor iedereen. Of het nu gaat om een bezoek aan het museum, een schoolworkshop over fake news of een congres over AI in media – dankzij de Soundshape 1 Pro zijn alle evenementen voortaan direct ondertiteld en vertaald in meer dan 40 talen.
Toegankelijkheid als norm
Vanaf juli 2025 wordt toegankelijk communiceren een wettelijke verplichting. De Europese Toegankelijkheidswet vraagt van organisaties dat ze hun communicatie en evenementen toegankelijk maken voor mensen met een beperking. De Soundshape 1 Pro is een plug & play oplossing die gesproken taal in realtime omzet in ondertiteling en vertaling. Het systeem werkt via smartphones, tablets en grote schermen en sluit naadloos aan op bestaande AV-installaties. Dankzij de volledige installatie in alle zalen van Beeld & Geluid wordt toegankelijkheid geen uitzondering, maar de standaard.
Een gezamenlijke stap vooruit
Jari Hazelebach, CEO van Speaksee: “Met de huidige AI-mogelijkheden kunnen we toegankelijkheid structureel verbeteren. Dat Beeld & Geluid de Soundshape 1 Pro in álle zalen installeert, betekent dat elke bezoeker – ongeacht achtergrond of beperking – volwaardig kan deelnemen aan elk evenement. “Zo bouwen we samen aan een open, vrije, inclusieve én mediawijze samenleving.”
Kaija de Valk, Accountmanager Evenementen bij Beeld & Geluid: “We zijn ontzettend blij met de komst van de Soundshape 1 Pro in al onze zalen. Hiermee kunnen we écht iedereen welkom heten bij Beeld & Geluid tijdens congressen, evenementen en debatten. Met dit ambassadeurschap zet Speaksee een belangrijke stap naar een wereld waarin toegankelijkheid niet langer een luxe, maar een vanzelfsprekendheid is. Wij sluiten ons daar graag bij aan.”
Bron: Beeld & Geluid/BM