Verdachte moord Peter R. de Vries aangekomen in Nederland
De man die gisteren op Curaçao werd opgepakt in verband met het onderzoek naar de moord op Peter R. de Vries, is aangekomen in Nederland. Hij zat in een privévliegtuig dat vanochtend iets na 07.30 uur op Schiphol landde.
Een woordvoerder van het Landelijk Parket bevestigt dat het toestel met verdachte Raily B. is geland. Hij werd onder begeleiding van een politiehelikopter en een aantal zwaarbeveiligde auto’s weggereden van de luchthaven.
De 39-jarige Raily B. zou een leidinggevende rol hebben gespeeld bij een criminele organisatie die onder meer achter de moord op De Vries zat. B. zat op Curaçao al in de gevangenis. Hij is daar veroordeeld tot 20 jaar cel voor een schietpartij op luchthaven Hato. Daarbij kwamen twee mannen om het leven en raakten zeven omstanders gewond.
Volgens een woordvoerder van het Landelijk Parket zal Raily B. worden voorgeleid aan de rechter-commissaris en naar een cellencomplex worden gebracht. Daarna zal hij verhoord worden.
Mogelijk heeft B. vanuit zijn cel per telefoon de uitvoerders van de moord op de misdaadverslaggever aangestuurd. Twee uitvoerders van de moord, in de zomer van 2021, zijn veroordeeld tot 28 jaar cel. De organisator kreeg 26 jaar en één maand. Er werden ook celstraffen van 14 en 10 jaar opgelegd aan mensen die de wapens leverden, op de uitkijk stonden en filmden. Er dient in al die zaken nog een hoger beroep.
B. was lid van de beruchte No Limit Soldiers-bende. De groep is ontstaan op Curaçao en is ook actief op Sint-Maarten. De groep houdt zich voornamelijk bezig met drugshandel, wapensmokkel, afpersing en liquidaties. B. was bij de schietpartij op Hato de bestuurder van de vluchtauto van de twee schutters, die ook lid waren van No Limit Soldiers (NLS). Die hadden in de aankomsthal van het vliegveld de slachtoffers van een rivaliserende drugsbende doorzeefd met kogels uit automatische wapens.
Bron: NOS/BM