Shyanta Vleugel
Tech Lead bij Triple I Part of Hypersolid
2025 - week 11

Sport, media en weekendplezier

Zo! De laatste dag van de week alweer. Vandaag kijk ik graag vooruit naar het mediaweekend dat voor de deur staat en bereid ik me daar ook goed op voor. Schaatsen, Formule 1 en voetbal – de keuze is reuze! 

De hele week ben ik me eigenlijk al aan het voorbereiden op de start van Formule 1. En daar hoort maar één ding bij: Drive to Survive kijken! Natuurlijk is dat één grote dramaserie, alles is zo gemonteerd dat het lekker geframed wordt. Maar toch blijft het leuk om te kijken. Afgelopen seizoen stonden veel coureurs op de wip, dus dit seizoen van Drive to Survive biedt veel inzichten in wie met wie om tafel heeft gezeten om de puzzel voor dit jaar compleet te maken.
Dit weekend is het tijd voor de eerste race van het seizoen, waarin we gaan zien hoe iedereen zich houdt in de nieuwe teams en auto’s. Daarbij wordt er ook nog regen voorspeld tijdens de race, dus dat belooft spannend te worden! De race start om 05.00 uur – dat is mij ‘iets’ te vroeg, dus het wordt uitgesteld kijken. 

Daarnaast is dit weekend het WK schaatsen in Hamar. Omdat ik zelf ook schaats, heeft dit toernooi direct mijn interesse. Het is het laatste grote schaatsevenement van het seizoen en tegelijkertijd het voorseizoen van de Winterspelen in Milaan volgend jaar. Wie pakt hier de titel en laat zien dat hij of zij goed op weg is in de voorbereiding? Kan Kjeld Nuis meedoen met zijn geblesseerde voet? En kunnen de Nederlandse vrouwen laten zien dat ze de ploegenachtervolging onder de knie hebben?
Je merkt het al: ik zit er diep in. Dus alle wedstrijden zullen worden gekeken – of ik nu thuis ben of langs het voetbalveld sta bij mijn vriend, de schaatswedstrijden staan zeker aan. Gelukkig kan ik multitasken (al zullen de meningen daarover verdeeld zijn). 

Op zondag is er nóg een wedstrijd die absoluut op de planning staat: Ajax-AZ. Dat is er altijd eentje om te kijken. Zelf kom ik uit de buurt van Alkmaar, de thuisbasis van AZ. Veel familieleden zijn fanatieke AZ-supporters, dus we hopen natuurlijk dat AZ wint. Hoewel ik geen enorme voetbalfan ben, zijn dit soort wedstrijden wél momenten om even goed voor te gaan zitten.
Al deze sporten in de media hebben één ding gemeen: als je live kijkt, wil je als eerste alles zien. Als eerste een goal, als eerste een geslaagde inhaalactie in de F1, en als eerste de tijd van Femke Kok op de 500 meter. Latency is hier een enorm belangrijke factor: hoe kan je als online mediadistributeur ervoor zorgen dat de vertraging zo laag mogelijk blijft zonder dat de kwaliteit van de stream achteruitgaat? Uiteindelijk wil je dat gebruikers naar jouw platform kijken, omdat ze daar als eerste de goals, races en tijden te zien krijgen. Met het WK voetbal in 2026 in het vooruitzicht, is de slogan: ‘Wij juichen het eerst door te kijken naar…’ precies wat je wilt horen. En bij Triple hebben we daar zeker oren naar – ons product moet achter die quote komen! 

Nou, dat was ‘m alweer: De week van Shyanta Vleugel. Het was een waar genoegen om jullie een kijkje te geven in mijn week, zowel binnen als buiten het werk bij Triple | Part of Hypersolid.

Shyanta Vleugel
Tech Lead bij Triple I Part of Hypersolid 

De week van Shyanta Vleugel

Tech Lead bij Triple I Part of Hypersolid
2025 - week 11